Tagi

, , , , , , ,

7 wspaniałych infografik

Który filmowy potwór jest największy? Jak zachować się podczas starcia Obcego z Predatorem? O co chodziło w Incepcji? Jak wyglądałoby Pulp Fiction w kolejności chronologicznej? Tego typu informacji próżno szukać w dodatkach do DVD czy komentarzu reżyserów. Tego typu informacje można znaleźć tylko na infografikach filmowych. Oto ich wspaniała siódemka.

Zestawienie czołowych przedstawicieli gatunku science-fiction umieszczonych na jednej osi czasu, gdzie punktem odniesienia jest rok 2009 (pionowa szara linia) robi dość spektakularne wrażenie. Każdy poziomy zielony pasek to ilość lat jaka minęła od roku premiery (początek paska) do roku, w jakim rozgrywa się akcja filmu (koniec paska). Trzeba przyznać, że Frank Herbert ze swoją Diuną i David Lynch ze swoją ekranizacją wyobraźnią wybiegają w naprawdę odległe rejony przyszłości.

Oś czasu filmów futurystycznych

Oś czasu filmów futurystycznych

Jeśli fabuła Incepcji zdała ci się zbyt skomplikowana, jeśli nie bardzo wiedziałeś, czyim snem był ten w scenerii zimowej, jeśli nie za bardzo pamiętasz kto pełnił jaką rolę w planie Cobba, albo jeśli wszystko to już wiesz i masz dosyć tłumaczenia zawiłości najnowszego filmu Christophera Nolana swoim nieco mniej rozgarniętym przyjaciołom, ta infografika jest dla ciebie.

Oś czasu w Incepcji

Oś czasu w Incepcji

Kto ma większe szanse w pierwszym dniu starcia Obcego z Predatorem? Jak te szanse prezentują się po 4 dniach? Jakie są Twoje szanse na przeżycie? Co zrobić, kiedy spotkasz Predatora? Czy wiesz, co założyć na głowę podczas kontaktu z Facehuggerem? Co zrobić, jeśli żołnierz nakazuje ci czekać na pomoc w miejscu gdzie ma przybyć rzekoma ekipa ratunkowa? Na te i inne pytania odpowie poniższa, przezabawna, infografika.

Jak się zachować podczas starcia tytanów?

Jak się zachować podczas starcia tytanów?

Czy zawsze najstraszniejsze jest to co jest najogromniejsze? Patrząc na poniższe porównanie, można dojść do wniosku, że jednak tak. No bo jak tu się bać Tyranozaurusa zestawionego z bestią z Cloverfield?

Rozmiar ma znaczenie.

Rozmiar ma znaczenie.

Gatunki filmowe jako linie metra? Najlepsze filmy wszech czasów jako przystanki tychże? Brzmi absurdalnie? Brzmi banalnie? Wygląda jednak fantastycznie. I naprawdę sensownie.

Takiego systemu metra aż grzech nie użytkować.

Takiego systemu metra aż grzech nie użytkować.

Pulp Fiction zmontowane chronologicznie nie oglądałoby się zbyt dobrze. Rozwarstwienie i fragmentaryczność zastosowana przez reżysera sprawdza się w tym filmie znakomicie. Zagmatwana fabuła stanowić może jednak dla niektórych widzów niemałą zagwostkę. Dla nich autor infografiki do Incepcji stworzył podobną oś czasu dla dzieła Quentina Tarantino. I uzupełnił o kluczowe fragmenty ścieżki dialogowej. Cudo.

Pulp Fiction chronoligicznie

Pulp Fiction chronoligicznie

Setka bohaterów Pixara na jednym obrazku. Zestawienie porównujące ich rozmiary. Dzieło na miarę Panoramy Racławickiej. Chyba najbardziej spektakularny przykład wyrażenia swojej miłości do kina animowanego. Zdecydowanie najlepsza infografika filmowa jaka do tej pory ujrzała światło dzienne.

Bohaterowie filmów studia Pixar

Bohaterowie filmów studia Pixar

Robią wrażenie, nieprawdaż? Na pewno będzie ciąg dalszy. W niedalekiej bądź dalekiej przyszłości.

Reklamy