Tagi

, , , ,

Fragment okładki albumu o District 9

Jeśli zeszłoroczne dzieło Neilla Blomkampa zaparło Ci dech w piersiach / odebrało mowę /podniosło ciśnienie / przyprawiło o dreszcze, słowem, jeśli film o kosmitach, którzy chcieli uciec z naszej planety uznajesz za najlepszy film jaki widziałeś w życiu, na pewno sięgniesz głębiej do portfela by zakupić wydany przez Weta Workshop (twórców efektów specjalnych do D9) album z pracami koncepcyjnymi stworzonymi na potrzeby filmu.

Pistolety, kosmici, pojazdy, język obrazkowy – wszystko to będzie można znaleźć w tej, przeznaczonej głównie dla fanów, ciekawostce wydawniczej. „The Art of District 9: Weta Workshop” będzie graficzną podróżą przez proces powstawania filmu – dzięki książce, dowiesz się w jaki sposób przechodzi się od rysunków, do rekwizytów i trójwymiarowych modeli jakie potem widzowie podziwiają na ekranie.

Na 160 stronach oprócz 650 szkiców koncepcyjnych i 200 zdjęć projektów i gotowych rekwizytów znaleźć będzie też można przedmowę napisaną przez reżysera filmu, wstęp napisany przez Richarda Taylora (dyrektora Weta Workshop), zdjęcia zza kulis, komentarze i cytaty reżysera oraz twórców efektów specjalnych, kilkanaście szkiców Neilla Blomkampa, a także zdjęcia rekwizytów, których nie zobaczyliśmy niestety w filmie.

Niecierpliwi już mogą zamawiać (35$ na stronie Wety), a cierpliwi mogą poczekać, aż pojawi się na eBayu. Za kilka lat. Warte pięciokrotność tej sumy. Poniżej kilka zachęcających obrazków.

Reklamy